لودر سایت
تهران ، ستارخان ، مرکز پارسیان الکتریک

اگر می خواهید دستگاه کپی خریداری کنید! این مطلب را از دست ندهید. دستگاه های فتوکپی قیمت بالایی دارند و برای خرید آنها باید مبلغ قابل توجهی هزینه کنید. بنابراین بهتر است نهایت دقت را به خرج دهید تا بودجه شما به بهترین شکل خرج شود. ما در  مرکز تعمیر محصولات کانن ، نکاتی را به شما آموزش می دهیم که با توجه به آنها می توانید بهترین و مناسب ترین دستگاه فتوکپی را خریداری کنید.
توصیه ما به شما خرید دستگاه از نمایندگی شارپ است

هنگام خرید دستگاه کپی به چه نکاتی توجه کنیم؟

معیارهای خرید دستگاه کپی را مشخص کنید. مثلا این که در روز به چه تعداد کپی نیاز دارید. آیا هزینه های مصرفی دستگاه و هزینه های نگه داری برای شما مناسب هستند؟ مدل و برند دستگاه چطور؟ آیا طرفدار برند خاصی هستید یا بیشتر کارایی کپی برای شما اهمیت دارد؟ دستگاه سیاه و سفید نیاز شما را برطرف می کند یا احتیاج به فتوکپی رنگی دارید؟ این موارد تنها بخشی از معیارهای خرید دستگاه کپی هستند که آنها را بیشتر بررسی می کنیم.

حجم کاری را مشخص کنید

مشخص کنید که انتظار چه حجم کاری از فتوکپی دارید.؟ برخی کاربران، به دلیل کار در مراکز چاپ و تکثیر، به دستگاهی نیاز دارند که قدرت چاپ در تیراژ و کیفیت بالا را داشته باشد. اگر جزء این افراد هستید، دستگاه های کپی چندکاره و یا رنگی چندان برای شما مناسب نیستند. باید دنبال کپی هایی باشید که ظرفیت چاپ بالایی دارند و می توانند ساعتها در روز کار کنند. دستگاه های کپی صنعتی، معمولا با این ویژگی ها طراحی و تولید شده اند.
توصیه ما به شما خرید دستگاه از نمایندگی شارپ است

بودجه شما چقدر است؟

دومین معیار خرید دستگاه کپی، قیمت آن است. باید ببینید که چقدر بودجه دارید. دستگاه هایی که توان کاری بالاتر و کیفیت چاپ بهتری دارند، هزینه ی نگهداری بالاتری نیز هم دارند و معمولا گران تر هستند. از طرفی چند کاره ها هم معمولا با قیمت بیشتری به فروش می رسند. به قیمت مواد مصرفی و هزینه های نگهداری هم باید توجه داشته باشید.
توصیه ما به شما خرید دستگاه از نمایندگی شارپ است

دستگاه فتوکپی باید چه قابلیت هایی داشته باشد؟

از دیگر معیارهای خرید فتوکپی، باید به قابلیت های دستگاه اشاره کرد. قابلیت ها و آپشن های  دستگاه کپی، به شما اجازه می دهد که کارهای ویژه تری مثل چاپ دو رو، اتصال به شبکه و … را نیز انجام دهید. برخی از مهم ترین قابلیت هایی که تولید کنندگان در دستگاه های فتوکپی ارائه می دهند عبارتند از:

چاپ دورو

تصور کنید قصد دارید از صفحات یک کتاب کپی بگیرید. در حالی که ناچارید دو بار این کار را انجام دهید! به این دلیل که دستگاه کپی شما، قابلیت کپی و چاپ دو رو ندارد، باید زمانی دوبرابر را صرف کپی گرفتن کتابتان نمایید. قابلیت چاپ دو رو در دستگاه های فتوکپی، این امکان را به کاربران می دهد که به صورت همزمان از پشت و روی برگه کپی بگیرند.
توصیه ما به شما خرید دستگاه از نمایندگی شارپ است

حافظه

حافظه هم یکی از قابلیت های دستگاه کپی است که شاید در نگاه اول، چندان لازم و ضروری به نظر نرسد. اما باید توجه داشته باشید که در صورت اتصال دستگاه به اینترنت و اتصال آن به شبکه، دستگاه باید از یک حافظه ی بالا برخوردار باشد. در غیر این صورت، کارهایی که کاربران مختلف به آن ارسال می کنند ذخیره نشده و عملیات چاپ، با مشکل مواجه می شود.

فیدر

عدم وجود فیدر در فتوکپی، به این معنی است که برای گرفتن کپی، باید برگه ها را تک تک روی شیشه قرار دهید. تصور کنید برای کپی گرفتن از صد برگه در این شرایط، چه زمانی را باید صرف نمایید. این در حالی است اگر دستگاه فیدر یا همان محفظه ی نگهدارنده ی کاغذ را داشته باشید، این امکان را به شما می دهد که کاغذها را به صورت دسته ای در دستگاه قرار داده و کپی بگیرید.

کدام مدل و برند دستگاه کپی بهتر است؟

عامل بسیار مهم دیگر در خرید دستگاه کپی، مدل و برند آن است. فتوکپی کانن، توشیبا، شارپ، کونیکا مینولتا، زیراکس و ریکو، شناخته ترین برندهای بازار هستند که کیفیت کاری آنها ثابت شده است. از نظر کیفیت، برتری خاصی در هیچ یک از یان برندها وجود ندارد و انتخاب بین آنها بیشتر سلیقه ای است. همه این برندها انواع مدل های فتوکپی را تولید و عرضه کرده اند که شامل موارد زیر می شوند:

دستگاه کپی سیاه و سفید

همان طور که از نامش پیداست چاپ تک رنگ انجام می دهد و البته ارزان تر از دیگر مدل هاست. دستگاه کپی سیاه و سفید یا مونو mono  ، توان کاری پایینی دارد و بیشتر مناسب کسب و کارهایی با حجم کاری کم که مصرف کاغذ پایینی دارند می باشد.

دستگاه کپی رنگی

برای تهیه چاپ رنگی از اسناد و مدارک، باید یک فتوکپی رنگی داشته باشید. این مدلها معمولا توان کار بالایی دارند و قابلیت افزایش کاست کاغذ هم در بیشتر مدل های آنها تعبیه شده است. فتوکپی رنگی معمولا مناسب ادارات و محیط های تجاری با حجم کاری بالاست و کیفیت و وضوح کپی آنها نیز رضایت بخش است. معمولا ۴ کارتریج مجزای مشکی , آبی , زرد و قرمز در این مدلها وجود دارد که البته نگهداری و خرید آنها هم هزینه نسبتا بالایی دارد.

دستگاه کپی چند کاره

اغلب دستگاه های کپی موجود در بازار چند منظوره هستند و علاوه بر گرفتن کپی، قابلیت اسکن، پرینت و بعضا فکس را نیز دارند. این مدل ها بهترین نوع فتوکپی برای محیط های اداری و تجاری هستند که حجم کاری آنها متوسط رو به بالاست.

نویسنده پست: parsianelectric