لودر سایت
تهران ، ستارخان ، مرکز پارسیان الکتریک

جزیره دومینیکا علاوه بر طبیعت بکری و جنگل‌های سرسبزی که دارد، همواره شرایط اقتصادی پایداری را تجربه کرده است و همین موضوع یکی دیگر از مهم‌ترین دلایلی است که افراد را ترغیب به اخذ پاسپورت دومینیکا می‌کند.

اما سوالی که پیش می‌آید این است که مزایای شهروندی دومینیکا چه مواردی هستند که افراد تا این حد به اخذ تابعیت این کشور اشتیاق نشان می‌دهند؟ در ادامه با ما همراه باشید تا مزایای شهروندی دومینیکا و اخذ پاسپورت آن را بررسی کنیم و در پایان بگوییم در کجا می‌توانید برای این کار اقدام کنید.

مزایای شهروندی دومینیکا
متقاضیان با اخذ پاسپورت دومینیکا و شهروندی آن، مزیای زیادی را برای خود به ارمغان می‌آورند که در ادامه تعدادی از مهم‌ترین مزایای شهروندی دومینیکا را بررسی می‌کنیم.

سفر بدون ویزا
یکی از مهم‌ترین مزایایی که به همراه اخد شهروندی دومینیکا برای افراد ایجاد می‌شود، سفر بدون ویزا به تعداد زیادی از کشورهای دنیا است.

بد نیست بدانید شهروندان این کشور با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانند به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند و همین موضوع به تنهایی افراد زیادی را ترغیب به اخذ پاسپورت دومینیکا می‌کند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید از این مزیت شهروندی دومینیکا بهره مند شوید، باید از شرایط زیر برخوردار باشید:

فرد متقاضی باید بالای ۱۸ سال باشد.
باید شخصیت موجهی داشته باشد.
باید در سلامت کامل باشد.
نباید سابقه کیفری داشته باشد.
همچنین بد نیست بدانید دولت این کشور هیچ فرقی در مزایای شهروندی دومینیکا برای شهروندانی که در همان کشور به دنیا آمده‌اند و افرادی که پاسپورت دومینیکا را گرفته‌اند قائل نمی‌شود. به عبارت دیگر تمام حقوق آن‌ها، از جمله سفر به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا بدون ویزا یکسان است.

تعدادی از مهم‌ترین کشورها و قاره‌هایی که می‌توانید با پاسپورت دومینیکا بدون اخذ ویزا به آن‌ها سفر کنید، به شرح زیر هستند:

اروپا
ایتالیا
ایرلند
آلمان
ایسلند
سوئیس
فرانسه
اتریش
اسپانیا
انگلستان
هنگ کنگ
هلند
نروژ
مادام العمر بودن
یکی دیگر از مزایای تابعیت دومینیکا که بسیاری از افراد از آن بی خبر هستند، مادام العمر بودن آن است. یعنی زمانی که شما تابعیت و شهروندی خود را در کشور دومینیکا بگیرید، هیج قانون و قانون گذاری نمی‌تواند این حق را از شما سلب کند.

دولت دومینیکا در سال ۱۹۹۱ قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن هیچ کس نمی‌تواند حق شهروندی افرادی را که تابعیت این کشور را گرفته‌اند، لغو کند. بنابراین افرادی که شهروندی این کشور را گرفته‌اند تا آخر عمر می‌توانند شهروند آن بمانند.

همچنین یکی دیگر از مزایای شهروندی دومینیکا که بسیار ارزشمند است، قابل انتقال بودن قابلیت شهروندی این کشور به نسل‌های بعدی است. یعنی اگر شما شهروندی دومینیکا را داشته باشید، می‌توانید آینده نسل‌های پس از خود را نیز تامین کنید.

معافیت‌های مالیاتی
یکی دیگر از مزایایی که همراه با اخذ پاسپورت دومینیکا برای خودمان فراهم می‌کنیم این است که مشمول معافیت‌های مالی زیادی خواهیم شد. یعنی چه؟

یعنی شهروندان دومینیکا برای تمام درآمدهایی که از در خارج از دومینیکا به دست می‌آوردند، نیازی به پرداخت مالیات ندارند. البته این قانون تا زمانی صدق می‌کند که افراد بخواهند در دومینیکا اقامت داشته باشد.

همچنین بد نیست بدانید شهروندان جدید نیازی به پرداخت مالیات بر دارایی، ارث یا مالیات بر سود ندارند و از آن‌ها نیز معاف هستند و این قابلیت یکی از بهترین مزایای پاسپورت دومینیکا به حساب می‌آید.

سرمایه گذاری در کشورهای حوزه کارائیب
یکی دیگر از مواردی که متقاضیان اخذ شهروندی دومینیکا باید به آن توجه داشته باشند، این است که می‌توانند با اخد پاسپورت دومینیکا علاوه بر خود این کشور، در تمام کشورهای دریای کارائیب سرمایه گذاری کنند.

علاوه بر این پس از اخذ پاسپورت و سرمایه گذاری در این کشورها، مالیات بسیار کمی از سمت آن‌ها به شما تعلق خواهد کرد، یعنی می‌توانید درآمد بسیار بالایی از این راه داشته باشید.

قیمت بسیار پایین
دریافت پاسپورت دومینیکا نسبت به کشورهای دیگر از هزینه بسیار کمتری برخوردار است و به همین دلیل معمولا افراد می‌توانند بدون زحمت زیاد، اقدام به اخذ آن و استفاده از مزایای شهروندی کنند.

به هزینه پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری دقت کنید:

یک نفر مجرد: ۱۰۰٫۰۰۰ دلار
یک زوج بدون فرزند: ۱۵۰٫۰۰۰ دلار
یک زوح همراه با یک یا دو فرزند زیر ۱۸ سال: ۱۷۵٫۰۰۰ دلار

نویسنده پست: parsianelectric