لودر سایت
تهران ، ستارخان ، مرکز پارسیان الکتریک

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از آی‌اف‌ال‌ساینس، کیهان در حال انبساط است و این با سرعتی در حدود ۶۷٫۵ کیلومتر در ثانیه در هر مگاپارسک (۳میلیون و۲۶۰هزار سال نوری) اتفاق می‌افتد.

اختلاف بین این اعداد و ناتوانی ما در توضیح شتاب انبساط جهان با مدل های فعلی یکی از بزرگترین مشکلات در فیزیک است، اما این انبساط همچنین پیامدهایی برای دید ما از جهان دارد.

انبساط کیهان به این معنی است که با گذشت زمان، بخش کوچک‌تری از آن را خواهیم دید و اشیاء بیشتری برای همیشه دور از دسترس ما قرار می‌گیرند.

ما فقط می توانیم نوری را ببینیم که به نقطه نظر ما رسیده است، به این معنی که محدودیتی برای اینکه چه مقدار از جهان را می توانیم ببینیم (که به عنوان جهان قابل مشاهده شناخته می شود) وجود دارد زیرا نورش هنوز به ما نرسیده است. در یک جهان ایستا، تنها چیزی که ما را از دیدن آن اجرام دور باز می دارد، مدت زمانی است که طول می کشد تا نور به ما برسد.

بهترین نظریه‌ها می‌گویند که در جهان در حال گسترش هستیم و در حال حاضر، جهان قابل مشاهده ما به رشد خود ادامه خواهد داد.

همانطور که جهان منبسط می شود فاصله بین ما و همه ستارگان دیگر افزایش می‌یابد و جهان قابل مشاهده ما کوچک می‌شود و اشیاء دورتر سریع‌تر و سریع‌تر از دید ما محو خواهند شد.

پایان پیام/

نویسنده پست: محسن