لودر سایت
تهران ، ستارخان ، مرکز پارسیان الکتریک

شرایط و مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

گروه گردشگری: کانادا یکی از کشورهای محبوب ایرانیان برای مهاجرت است و شهرهای تورنتو، ونکوور و مونترال از جمله شهرهای بسیار پرطرفدار این کشور می باشند.
شرایط و مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا چیست؟
شما در کانادا این امکان را دارید که بعد از ۵ سال اقامت موقت، درخواست اقامت دائم بدهید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه مهاجرتی ایران کانادا در ارتباط باشید.
ابتدا برای خود مشخص نمایید که قصد ادامه تحصیل در چه رشته ای را دارید. سپس دانشگاه مورد نظر خود را پیدا کنید و در نهایت به تحقیق پیرامون شهریه دانشگاه خود بپردازید. به خاطر داشته باشید که علاوه بر نوع دانشگاه، مقطع تحصیلی و رشته مورد نظر، هزینه های اقامت نیز در تعیین میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا بسیار اهمیت دارد. نکته حائز اهمیت این است که هزینه های لازم جهت اثبات تمکن مالی یک دانشجوی مجرد به مراتب بسیار پایین تر از یک دانشجوی متأهل و صاحب فرزند است.

مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا

کشور کانادا انتخاب آن دسته از افرادی است که می خواهند دوره تحصیل خود را با کیفیت سپری نمایند. اخذ ویزای ایتالیا این کشور علاوه بر ارائه کیفیت تحصیل، محیط مناسبی برای اقامت پس از تحصیل دانشجویان می باشد. لازم به ذکر است مهم ترین مدرک برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، نامه تمکن مالی است. به همراه داشتن این نامه نشان می دهد که شما توانایی پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور را خواهید داشت. این مدرک از چنان اهمیتی برخوردار است که نداشتن آن منجر به رد شدن ویزای شما شده و بدون نشان دادن آن شما قادر به دریافت ویزای تحصیلی نخواهید بود. به خاطر داشته باشید ارائه مدرک مبنی بر تمکن مالی بدون محدودیت، به شما در گرفتن ویزای کانادا بسیار کمک می کند.
در ارتباط با میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا می توان گفت که یک دانشجوی مجرد باید ثابت کند که توانایی پرداخت شهریه و هم چنین مبلغ ۱۰٫۰۰۰ دلار برای یک سال زندگی و تحصیل در کانادا را دارد. هم چنین به ازای هر فرد بزرگسال از اعضای خانواده، مبلغ ۴٫۰۰۰ دلار به مبلغ فوق اضافه خواهد شد.

دلیل اهمیت تمکن مالی کانادا برای تحصیل چیست؟

همان طور که تاکنون دریافته اید یک دانشجو باید ثابت کند که از تمکن مالی لازم جهت حمایت از خود و اعضای خانواده خود برخوردار است. حفظ این تمکن مالی تا زمان حضور در کانادا ضرورت دارد. در حقیقت میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا از این جهت حائز اهمیت است که به دولت کانادا ثابت کنید از توانایی مالی جهت پرداخت شهریه و هزینه های اقامت برخوردار هستید و برای پرداخت این هزینه ها نیازمند کمک دولت کانادا نیستید، مگر زمانی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی شوید. همان طور که در ابتدای متن اشاره کردیم، نامه تمکن مالی، مهم ترین مدرک برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. لذا در صورتی که قادر به ارائه این گواهی نبوده و مبلغ کافی برای اثبات آن نداشته باشید، ویزای تحصیلی شما ریجکت خواهد شد.
با وجود این که هزینه های پایین زندگی در کانادا و شهریه های اندک دانشگاه، این کشور را به محبوب ترین مقصد دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است، با این حال تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه، برای ادامه تحصیل در کانادا بسیار ضروری است. بر همین اساس در ادامه به مدارک لازم جهت اثبات تمکن مالی اشاره خواهیم کرد:

۱٫ تمکن مالی سرپرست خانواده: تمکن مالی سرپرست خانواده نشان می دهد که توانایی حمایت مالی از متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا را دارد.
۲٫ تمکن مالی ۴ ماه گذشته متقاضی ویزای تحصیلی کانادا: با بررسی تمکن مالی ۴ ماه گذشته متقاضی، در می یابیم که شخص توانایی مالی کافی جهت پرداخت شهریه و هزینه های زندگی اعم از رفت و آمد را دارد.
خوب است بدانید که مدت زمان گرفتن ویزای کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد. در واقع یکی از عوامل تأثیرگذار در تعیین مدت زمان اخذ ویزای کانادا، نوع ویزای دریافتی می باشد؛ به عبارت دیگر نوع ویزای دریافتی توسط متقاضیان، در تعیین مدت زمان گرفتن ویزای کانادا تأثیرگذار است. در حقیقت افراد به منظور مهاجرت به کانادا به دنبال اخذ ویزای تحصیلی، کاری، توریستی، سرمایه گذاری و … می باشند که مدت زمان صدور هرکدام از این ویزاها، متفاوت است. کشور مبدأ، عامل مهم دیگری است که در تعیین مدت زمان گرفتن ویزای کانادا تأثیرگذار است. متأسفانه طی سال های گذشته برخی کشورها در خصوص صدور ویزای کانادا با مشکلاتی مواجه شدند که روند صدور ویزا را به تأخیر انداخته است.

نویسنده پست: behzad