لودر سایت
تهران ، ستارخان ، مرکز پارسیان الکتریک

کیش‌، مهیای روزی نو

دست اندرکاران گردشگری کیش افق افزایش ۱۵ درصدی ورود مسافران نوروز تور کیش نوروز ۱۴۰۲ را برای این جزیره ترسیم کرده‌اند تا فعالان گردشگری بتوانند در این عید، روزی نو و به‌ یاد ماندنی را برای میهمانان رقم بزنند.

به گزارش ایرنا، حدود ۸۰ درصد از اقتصاد جزیره کیش وابسته به صنعت گردشگری است که عمده شاغلان این جزیره نیز به صورت مستقیم در این صنعت مشغول بکار هستند به طوریکه می توان ادعا کرد حضور گردشگران در کیش لازمه زندگی کیشوندان است.

به همین دلیل توجه به اعتلای صنعت گردشگری کیش همواره در فصول مختلف سال باید مورد توجه قرار بگیرد از این رو انتظار می رود برنامه‌ریزی‌های مناسب برای بخش گردشگری کیش در ۲ ماه مانده به ایام نورزو ۱۴۰۲ به صورت ویژه تدوین تا در زمان مقرر عملیاتی شود.

البته نا گفته نماند که نخستین جلسه ستاد نوروزی این جزیره هفته گذشته با حضور اکثریت اعضای بخش خصوصی و دولتی جزیره تشکیل و پیش‌بینی افزایش ۱۵ درصدی مسافران نوروز ۱۴۰۲ نسبت به دوره قبل آن اعلام شد.

انگیزه سفر برای دوران پسا کرونا، افزایش نرخ ارز که باعث تحت تاثیر قرار دادن سفرهای خارجی می شود و همچنین روند افزایشی سال های گذشته از جمله دلایلی است که از سوی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش برای ترسیم رشد ورود گردشگران به این جزیره در نوروز پیش رو است.

پیش بینی می شود در نوروز حدود ۲۳۷ هزار نفر مسافر وارد کیش شوند که تمام زیرساخت ها، امکانات و خدمات موجود جزیره از جمله امکانات اسکان در هتل ها و کمپ های مسافری، تفریحات سالم و خدمات گردشگری را بر مبنای این پیش بینی افزایش پیدا می کند.

مرتضی رمضانی گالشی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش افزود: پیش بینی می شود در این مدت حدود ۲۳۷ هزار نفر مسافر وارد کیش شوند که در نظر داریم تمامی زیرساخت ها، امکانات و خدمات موجود جزیره از جمله امکانات اسکان در هتل ها و کمپ های مسافری، تفریحات سالم و خدمات گردشگری را بر مبنای این پیش بینی افزایش دهیم.

بیش از ۵۰ هتل مهیای پذیرایی از میهمانان

رییس هیات مدیره جامعه هتلداران کیش هم با بیان اینکه فعالیت نوروزی هتل های جزیره کیش از ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ آغاز و تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ادامه دارد، گفت: بیش از ۵۰ هتل این جزیره با ظرفیت پذیرش ۲۰ هزار نفر در هر روز، آماده پذیرش ۲۴۰ هزار مسافر در ایام نوروز ۱۴۰۲ است.

مسیح‌الله صفا افزود: این مراکز آماده پذیرش ۲۴۰ هزار مسافر در این ایام هستند و با نظارت سازمان های ذیربط و همکاری اعضای هیات مدیره و چارترکنندگان ارایه خدمات کیفی و مناسبت از دستورکارهای این جامعه برای پذیرایی از مسافران است.

بیش از ۱۷۵ هزار متر مربع فضا برای برپایی چادر

کمپ‌های مسافری یکی دیگر از مراکز اقامت مسافران در نوروز است که به گفته مدیرعامل شرکت عمران آب و خدمات نوروز ۱۴۰۱ بیش از ۱۷۵ هزار متر مربع فضا در قالب کمپ های اسکان نوروزی خانوادگی و مجردی، و کمپ های ویژه شرایط بحرانی با امکان نصب نزدیک به چهار هزار تخته چادر آماده کرده بود که این تعداد خدمت در نوروز ۱۴۰۲ براساس پیش بینی ستاد نوروزی ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت.

محسن نظر پور افزود: همچنین این شرکت فعالیت های استقبال از نوروز را از هم‌اکنون آغاز کرده و در حال آسفالت زیری، بهسازی و زیباسازی معابر است و تمامی خدمات تا ایام عید به روزرسانی می شود.

افزایش سه برابری ظرفیت پذیرش مسافران دریایی

بنادر چارک و آفتاب از دیگر معابر ورودی مسافر به کیش است که نقش ۳۰ درصدی در این زمینه ایفا می کنند که تقویت این ۲ مسیر در دستور کار قرار گرفته که به گفته مدیرعامل شرکت توسعه فرودگاه و بنادر کیش، تعداد لندیکرافت ها (کشتی های خودروبر) از ۱۶ فروند به ۲۵ فروند در ایام نوروز و ظرفیت پذیرش در شناورهای مسافری از ۶۰۰ صندلی به سه برابر آن افزایش پیدا می کند.

تعداد لندیکرافت ها (کشتی های خودروبر) از ۱۶ فروند به ۲۵ فروند در ایام نوروز و ظرفیت پذیرش در شناورهای مسافری از ۶۰۰ صندلی به سه برابر آن افزایش پیدا می کند

عزت الله محمدی یادآور شد: در این صورت قادر خواهیم به صورت میانگین روزانه بیش از ۶۰ سفر دریایی شناورهای دریایی خودروبرها و مسافری ها در جزیره کیش مدیریت کرده و مسافران و ارزاق عمومی را به کیش از طریق دریا وارد کنیم.

از طرفی توسعه بنادر افتاب و چارک از دیگر دستورکارها در جزیره است که به گفته سعید پورزادی سرپرست این سازمان به منظور تحقق طرح جامع توسعه بندر چارک یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تخصیص داده است.

وی افزود: این اعتبار طی یکسال آینده به اجرای پنج طرح شامل موج شکن ۳۰۶ متری شرقی با ۳۵۹ میلیارد ریال ، لایروبی ۱۲۰ هزار مترمکعبی حوضچه بندرگاه با ۴۰۰ میلیارد ریال، احداث ساختمان خروجی گمرک و ۶۰۰ متر مربع انبار با ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه می شود.

وی با بیان اینکه با ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیز طرح های ایمن سازی و حریق بندر چارک به اجرا در می آید یادآور شد: همچنین به منظور تقویت کیفی و کمی خدمات به مسافران برخی زیرساخت های این بندر تا آغاز سفرهای نوروزی تقویت می شود.

منبع :ایرنا

نویسنده پست: behzad