لودر سایت
تهران ، ستارخان ، مرکز پارسیان الکتریک

سقف کششی چیست و چه مزایایی دارد؟
در ساده‌ترین تعریف، سقف کشسان یک تکنولوژی می‌باشد که برای نصب انواع سقف کاذب می‌توانید آن را به کار بگیرید. به بیان دیگر، سقف کشسان یک نوع خاصی از سقف کاذب است. به احتمال زیاد، شما نمونه‌هایی از سقف کاذب را در فضا‌های داخلی دیده‌اید. در نگاه اول، سقف‌های کاذب برای زیبا کردن سقف محیط داخل خانه و سایر مراکز به کار گرفته می‌شود. به صورتی که سقف کاذب می‌تواند لوله‌های تاسیسات و سایر اتصالات روی سقف عادی خانه را پوشش بدهد. علاوه بر مزیتی که سقف کاذب برای زیبا کردن نمای داخلی خانه دارد، جهت انتقال پیدا نکردن صدا به محیط داخلی هم گزینه‌ی مناسبی می‌باشد. همراه ما باشید تا تمام آن‌چه را که باید از سقف کشسان یا کششی بدانید، ارائه کنیم.

پوشش سقف کشسان از چیست؟
بدیهی است که ساختار سقف کششی یا انواع سقف کاذب، همانند سقف آجری و سیمانی ساختمان‌ها نمی‌باشد. سقف کشسان یا کششی، یک نوع پارچه پی وی سی است. این پارچه pvc دارای قابلیت‌های ویژه و منحصربه‌فردی می‌باشد. قابلیت‌های ویژه‌ی پارچه pvc به شرح زیر است.

مقاومت در برابر اشتعال
پایداری ساختار آن در دمای بالا
ضد آب و ضد رطوبت
طول عمر زیاد
انعطاف پذیری بالا
برای نصب سقف کششی، پارچه‌ی pvc به همراه گیره‌های نگهدارنده بر روی ریل‌ها قرار می‌گیرند.

مزیت‌های سقف کشسان چیست؟
وزن سبک و نصب سریع
بارزترین ویژگی سقف کششی این است که وزن کمی دارد. به همین خاطر، لزومی ندارد که زمان زیادی را به نصب و مونتاژ آن اختصاص بدهید. همچنین زمانی که می‌خواهید تغییر مکان بدهید، به سرعت می‌توانید آن را بردارید و برای مکان دیگری استفاده کنید. این در حالی است که پس از ساختن سقف عادی خانه، محیط داخل خانه پر از گرد و خاک می‌شود. همچنین، شما دیگر قادر نخواهید بود سازه خود را به مکان دیگری انتقال دهید.

غیر سمی
علاوه بر وزن سبکی که پارچه سقف کشسان دارد، ساختار آن مطابق با استانداردهای بین‌المللی است. به صورتی که پس از نصب آن، ریسک ابتلا به بیماری در محیط داخلی هر یک از طبقات یک ساختمان، افزایشی نخواهد یافت. چرا که پارچه pvc، ضد چربی است و ذرات ریز گرد و غبار را به خود جذب نمی‌کند.

قابل شستشو
با این ‌که احتمال جذب گرد و غبار توسط پارچه pvc به کار رفته در سقف کششی کم است، باز هم درصد بسیار کمی احتمال دارد که سقف کششی آلوده شود. در این زمان، نیازی نیست تا شما به فکر خرید دوباره‌ی یک سقف کششی باشید. چرا که می‌توانید اتصالات پارچه pvc را به راحتی باز کنید و آن را بدون مواد شوینده شستشو بدهید.

قابلیت شستشوی سقف‌های کششی سبب شده تا آن‌ها را بتوان در اماکن و مراکز متعدد استفاده کرد. حتی برای محیط‌های آزمایشگاهی و بیمارستانی هم می‌توان از انواع سقف‌های کششی استفاده نمود.

مناسب برای محیط‌های نمناک
با این که وزن و ضخامت سقف کششی چندان زیاد نیست، رطوبت و قطرات آب از آن عبور نمی‌کنند. در واقع، این مزیت سقف کششی به ویژگی‌های ساختاری پارچه pvc باز می‌گردد. پارچه pvc به طور کامل ضد آب است و هیچ گونه رطوبتی به آن نفوذ پیدا نمی‌کند. در محیط‌های زیر می‌توان سقف کششی را نصب کرد:

استخر سرپوشیده
حمام‌
جکوزی
سونای خشک
گلخانه
خانه‌های شهرهای شمالی ایران

عمر مفید طولانی
با توجه به ویژگی‌هایی که برای سقف کششی بیان کردیم، دور از انتظار نیست که عمر مفید آن بیشتر از ۲۰ سال باشد. به همین خاطر، نیازی نیست تا شما دائم به فکر ترمیم یا تعمیر سقف کششی و یا تعویض آن باشید.

تحمل وزن بالا
اگر اجسام سنگینی بر روی سقف کششی ریخته شود، تا ۹۹ درصد احتمال پاره شدن پارچه pvc وجود ندارد. چرا که در حالت عادی، پارچه pvc می‌تواند اجسام تا وزن ۱۵۰ کیلوگرم را تحمل کند.

عایق در برابر صدا
سقف کششی می‌تواند مانع از انتقال صدا از محیطی به محیط دیگری شود. به همین خاطر، این نوع سقف کاذب برای خانه‌های آپارتمانی بسیار مناسب است. زیرا سقف کاذب می‌تواند مانع از انتشار صدای طبقات بالایی و پایینی به سایر طبقات شود.

تنوع رنگ و قابلیت چاپ طرح دلخواه
سقف کششی دارای تنوع و رنگ‌های مختلفی است. به همین خاطر، شما با توجه به چیدمان و رنگ دکوراسیون خانه‌ یا محل کارتان می‌توانید یک سقف کششی با طرح زیبا سفارش دهید. در واقع، این مورد برتری سقف کششی در مقایسه با سقف کامپوزیت و سقف وافل می‌باشد.

قیمت مناسب
قیمت و هزینه‌ی لازم برای خرید سقف کششی یا کشسان، یکی دیگر از قابلیت‌‎های ویژه آن است. به صورتی که حتی اگر شما بخواهید طرح‌های متفاوتی از سقف کشسان را تهیه کنید، لازم نیست که نگران قیمت بالای آن باشید.

با در نظر گرفتن این ۹ ویژگی منحصربه‌فرد سقف کششی می‌توان دریافت که نصب آن برای همگان سودمند خواهد بود. اما توجه داشته باشید در صورتی می‌توانید از مزیت‌های سقف کششی بهره‌مند شوید که آن را از یک مجموعه‌ی تجاری و فعال در این زمینه، خریداری کنید. عدم توجه به انتخاب مرکز خرید مناسب، می‌تواند نتایج عکس را برای شما به همراه داشته باشد.

نویسنده پست: vida