لودر سایت
تهران ، ستارخان ، مرکز پارسیان الکتریک

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، شبکه جامع دانش‌آموزی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در راستای اجرای برنامه جامع دانش آموزی و با هدف آموزش مباحث پایه و کاربردی، «رویداد مجازی دانش ‏آموزی دانشانه» را از تاریخ ۲۰ آذر ماه تا ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ برگزار می‌‏کند.

رویداد شامل دو بخش آموزشی و رقابتی است که در بخش آموزشی، دانش‌آموز در بازة زمانی ذکر‌ شده به‌ میزان دلخواه از محتوای هر کارگاه استفاده می‌کند. این محتوا در قالب مسیری به‌هم پیوسته با ویدیوی آموزشی، متن تعاملی آموزشی، بازی‌های آموزشی و پرسش‌ و پاسخ هوشمند سامانه ارائه می‌شود. میانگین زمان هر کدام از کارگاه‏ها دو ساعت است.

در بخش رقابتی، دانش‌‏آموزان بر اساس مفاهیمی که در کارگاه‏ها فراگرفته‌‏ا‌ند، در یک مسابقه مجازی با یکدیگر رقابت می‏‌کنند. این مسابقه در اسفندماه برگزار می‌شود و به برگزیدگان جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.

این رویداد که برای دانش ‏آموزان مقطع متوسطه اول و دوم برگزار می‌‎شود، شامل کارگاه‏های تعاملی و بازی ‏محور با عناوین زیر است:

الگوریتم هوشمند: در این کارگاه چهار موضوع معرفی مسائل، مدل‏سازی، پیداکردن الگورتیم مناسب و تست عملکرد بررسی می‌‏شود.

پردازش تصویر: در این کارگاه تصویرهای دیجیتال‌، فیلترینگ‌ تصویر، مورفولوژی و ترکیب تصاویر برای دانش‏آموزان ارائه شده است.

نظریه بازی‌ها (تکامل اعتماد): نظریه‌بازی‌ها با استفاده از مدل‌های ریاضی به تحلیل انتخاب‌های انسان‌ها در موقعیت‌های مختلف می‌پردازد. یکی از این مفاهیم بازی‌های تکرار‌شونده است که نتیجه تصمیم‌های ما در لحظه و درازمدت را بیان می‌کند. در این کارگاه مسئله‌‌ اعتماد و نحوه شکل‌گیری آن بررسی می‏شود.

حرکت و گرانش: در این کارگاه سیر تفکر دانشمندان از زمان ارسطو، نظریه‌های زمین‌مرکزی، خورشید‌مرکزی و قوانین نیوتن بررسی می‏‌شوند. بعد از آن تغییری که در نوع نگاه فیزیک به حرکت در نظریه نسبیت اتفاق افتاد، ارائه می ‏شود.

صدا و فرکانس: در این کارگاه سه بخش شامل توضیحات اولیه در خصوص عملکرد گوش، دامنه و نوسان برای موج‏های ساده، حوزه فرکانس و در نهایت کاربردهای این مفاهیم ارائه شده است.

این رویداد بر روی سامانه‌ آموزشی کاموا به نشانی https://kamva.academy/ برگزار می‌شود. همچنین دانش‌آموزان با مراجعه به این نشانی در هر ساعتی از شبانه روز می‌توانند از محتوای ارائه شده در سایت استفاده کنند.

پایان پیام/

نویسنده پست: محسن