لودر سایت
تهران ، ستارخان ، مرکز پارسیان الکتریک

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، رویداد تبادل فناوری در حوزه ساختمان و‌ حمل و نقل با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهور، وزیر راه و شهرسازی و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. روح الله دهقانی، معاون علمی رییس‌جمهور در این رویداد تاکید کرد: بعد از گذشت تقریبا دو دهه از جنبش نرم افزاری به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی و شکل گرفتن تعداد بسیار زیادی شرکت دانش بنیان و فناوری‌های توسعه یافته، حوزه فناوری‌های راهبردی به رشد و بلوغ کافی رسیده و فناوری های داریم که لازم است به بازار تزریق شوند.

وی با اشاره به این که در همین راستا ستادهای توسعه فناوری و توسعه اقتصاد دانش بنیان تفکیک شده اند، افزود: ستادهای توسعه فناوری رو به آینده فکر می‌کنند و ستادهای توسعه اقتصاد دانش بنیان، بخشی شده‌اند و ستادهای توسعه اقتصاد دانش بنیان مانند مسکن و عمران، کشاورزی، سلامت، آب و محیط زیست، هر یک توسعه اقتصاد دانش بنیان در بخش مربوطه را دنبال می‌کنند.

دهقانی ادامه داد: انتظاری که از ستادهای توسعه اقتصاد دانش بنیان داریم کاربردی سازی فناوری های مختلفی است که طی این سال‌ها، در کشور توسعه پیدا کرده‌اند و تلاش می‌کنیم در بخش‌های مختلف مورد نیاز جامعه کشورمان کارآمد و اثرگذار شوند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهور تصریح کرد: باورمان این است که هیچ‌ حمایت و کمکی، عملیاتی‌تر و پاسخ‌گوتر از این نیست که شرکت های دانش بنیان بلوغ یافته مان را در زنجیره ارزش صنایع و‌ حوزه‌های مختلف از جمله حوزه مسکن، راه و شهرسازی جای داده و‌ بازار بالقوه این حوزه‌ها را در اختیارشان قرار دهیم.

وی با بیان این که اگر موتور شرکت های دانش بنیان به حرکت در بیاید نظام تامین مالی نیز تحریک خواهد شد، ابراز امیدواری کرد خروجی این برنامه قراردادها و پروژه های اجرایی با نقش افرینی دانش بنیان ها باشد.

پایان پیام/

نویسنده پست: محسن