لودر سایت
تهران ، ستارخان ، مرکز پارسیان الکتریک

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از گاردین، ریشی سوناک نخست‌وزیر انگلیس در نظر دارد دسترسی نوجوانان زیر ۱۶ سال به رسانه های اجتماعی را محدود کند.

دولت این کشور با وجود اجرای قانون ایمنی آنلاین در حال بررسی اقدامات بیشتری است که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را ملزم ‌کند تا از کودکان در برابر محتوای مضر محافظت کنند. آنها در غیر اینصورت تا ۱۰ درصد از درآمد خود جریمه شوند.

بیبان کیدرون یک فعال امنیت آنلاین کودکان، گفت: «اکثریت قریب به اتفاق رسانه‌های اجتماعی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که اعتیادآورهستند و سبک زندگی غیرواقعی را به نمایش می‌گذارد.»

معاون سخنگوی رسمی نخست وزیر انگلیس در مورد این پیشنهادات خاص اظهار نظری نکرد اما به خبرنگاران گفت: ما به طور گسترده به موضوع ایمن نگه داشتن کودکان در فضای آنلاین توجه می کنیم.

از زمانی که متا تصمیم گرفت پیام های رمزگذاری شده را معرفی کند، آژانس ملی جرم و جنایت انگلیس به والدین در مورد خطرات استفاده از فیسبوک هشدار داده است. این حرکت به این معنی است که متا دیگر آنچه را که کاربرانش با یکدیگر به اشتراک می گذارند، نمی بیند.

بریتانیا در اکتبر سال جاری (مهر و آبان) قانونی را با مضمون ایمنی آنلاین، برای وادار کردن شرکت‌های بزرگ فناوری به رعایت مواردی که روی سلامت روان افراد به‌خصوص کودکان تأثیر می‌گذارند، وضع کرد.

پایان پیام/

نویسنده پست: محسن