لودر سایت
تهران ، ستارخان ، مرکز پارسیان الکتریک

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از تک‌کرانچ، بلومبرگ گزارش داد که پلتفرم پخش زنده متعلق به آمازون ۳۵ درصد از کارکنان خود یا تقریباً ۵۰۰ کارمند را اخراج خواهد کرد و این کاهش را در اوایل هفته اعلام خواهد کرد.

توییچ سال گذشته به دلیل مشکلات اقتصادی صدها نفر را اخراج کرد. مدت کوتاهی پس از اینکه امت شیر، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل قدیمی توییچ، جای خود را را به دن کلنسی، مدیرعامل فعلی خود سپرد، این شرکت ۴۰۰ کارمند را اخراج کرد. آمازون در اواخر سال گذشته با تعطیل کردن کانال Crown خود، برنامه‌نویسی توییچ تحت مدیریت آمازون، ۱۸۰ شغل دیگر را تعدیل کرد و گروه Game Growth خود را که قرار بود به سازندگان بازی در بازاریابی کمک کند، تعطیل کرد.

توییچ همچنین به دلیل هزینه های شبکه بسیار گران اخیراً اعلام کرد که قصد دارد سرویس خود را در کره جنوبی تعطیل کند.

استفاده از این پلتفرم در زمان قرنطینه کرونا افزایش یافت، توییچ برای کسب سود در وضعیت نامناسب اقتصادی به دنبال کسب درآمد تبلیغاتی بوده که ظاهرا مثمر ثمر نبوده است. چندین مدیر اجرایی از جمله مدیر ارشد درآمد توییچ نیز در ماه دسامبر آن را ترک کردند.

توییچ برای پشتیبانی از محتوای پخش زنده در چنین مقیاس بزرگی با هزینه های عملیاتی گزافی روبرو است. کلنسی در یک پست وبلاگی در سال ۲۰۲۲، با استناد به نرخ‌های ویدئویی تعاملی وب سرویس آمازون، اظهار داشت که هر استریمر با حجم بالا در توییچ حدود ۱۰۰۰ دلار در ماه برای شرکت هزینه دارد.

پایان پیام/

نویسنده پست: محسن