لودر سایت
تهران ، ستارخان ، مرکز پارسیان الکتریک

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از اسپیس نیوز، آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در ۶ فوریه(۱۷بهمن) اعلام کرد که ۵۳۰ کارمند خود را که حدود ۸ درصد از کارکنان می شوند، به دلیل عدم اطمینان در مورد بودجه سال ۲۰۲۴ اخراج خواهد کرد.

این آزمایشگاه در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از پایان تلاش‌ها برای کاهش هزینه‌ها و با توجه به کاهش بودجه ناسا به‌ویژه برای بازگشت نمونه مریخ (MSR)، حدود ۵۳۰ کارمند و همچنین ۴۰ پیمانکار را اخراج خواهد کرد.

آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا اظهار داشت: «پس از اتمام تمام اقدامات برای تطبیق با بودجه کم ناسا و در غیاب تخصیص بودجه ۲۰۲۴ از سوی کنگره، ما مجبور شدیم تصمیم سختی برای کاهش نیروی کار آزمایشگاه از طریق اخراج کارمندان بگیریم».

این اخراج ها یک ماه پس از اخراج ۱۰۰ پیمانکار توسط این آزمایشگاه صورت می گیرد که بسیاری از آنها روی بازگشت نمونه مریخ کار می کردند.

لوری لشین، مدیر آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا، در مصاحبه ای در ۸ ژانویه گفت که به کارمندان هشدار داده که احتمال اخراج وجود دارد.

این اخراج ها در پاسخ به تصمیم ناسا در ماه نوامبر(آبان-آذر) برای کاهش هزینه های ماموریت بازگشت نمونه مریخ اتفاق افتاده است.

ساندرا کانلی، معاون علمی ناسا، در جلسه کمیته مشورتی در ماه نوامبرگفت که برای جلوگیری از وضعیت بد بودجه و در نظر نگرفتن بودجه لازم جهت ماموریت بازآوری نمونه مریخ کار روی آن را کم خواهیم کرد.

آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا علاوه بر اخراج پیمانکاران و نیورهایش، از ماه سپتامبر(شهریور-مهر)استخدام را متوقف کرده است.

پایان پیام/

نویسنده پست: محسن