لودر سایت
تهران ، ستارخان ، مرکز پارسیان الکتریک

با آگاهی از اعتبار ما به عنوان یک ارائه دهنده هواپیمای چارتر در سراسر جهان، یک فورواردر آلمانی   بلیط هواپیما مورد یک محموله ۷ تنی تجهیزات پزشکی فوری که قرار بود از هنگ کنگ به کاتماندو منتقل شود، از طرف یک شرکت بزرگ مراقبت های بهداشتی آلمانی با ما تماس گرفت. این محموله شامل چند قطعه بزرگ از جمله یک سیستم MRT (سیستم توموگرافی تشدید مغناطیسی) بود که باید فوراً در مؤسسه ملی علوم اعصاب کاتماندو نصب شود.

به دلیل ماهیت حجیم و متراکم، امکان حمل بار توسط سرویس های برنامه ریزی شده عادی وجود نداشت، بنابراین نیاز به چارتر بود. مناسب ترین هواپیما برای چنین مأموریتی، هواپیمای بارگیری رمپ آنتونوف ۱۲ بود، با این حال این هواپیماها معمولاً به دلیل حق بیمه بالای مورد نیاز، اجازه فعالیت در فرودگاه هنگ کنگ را ندارند. علاوه بر این، عملیات در کاتماندو نیز چالشی را به همراه داشت زیرا همه خدمه هواپیما باید آموزش های ویژه ای ببینند تا بتوانند در چنین فرودگاهی در ارتفاع بالا عمل کنند.

ایر پارتنر یک آنتونوف ۱۲ را برای این سفر تعیین کرد تا ظرفیت ذخیره سازی بلیط هواپیما شیراز به تهران  کافی برای جا دادن ۱۷٫۵ تن تجهیزات مورد نیاز برای یک سفر طولانی در شمال اروپا که شامل کالاهای خطرناکی مانند سوخت و باتری بود، وجود داشته باشد. در مجموع، ۲۰۰ قطعه بسته بندی شده در هواپیما وجود داشت که توسط دو خدمه بار که Air Partner ترتیب داده بود در هواپیما باشند، نظارت می شد تا اطمینان حاصل شود که همه چیز در طول پرواز به خوبی انجام می شود.

این پرواز با دو ایستگاه سوخت انجام شد – اولی در تروندهایم در نروژ و دومی در جزیره اسپیتسبرگن در مجمع الجزایر سوالبارد – زیرا سوختی در مقصد وجود نداشت.

به دلیل محدودیت های آب و هوایی و سایر عوامل لجستیکی به ندرت بار به گرینلند پرواز می شود، بنابراین برنامه ریزی زیادی لازم بود تا این پرواز از زمین خارج شود. با این حال، با تجربه تیم‌های شریک هوایی جهانی در راه‌حل‌های پیچیده پرواز چارتر باری به مکان‌های دور، این تیم توانست اطمینان حاصل کند که پرواز به موقع، کارآمد و مقرون‌به‌صرفه انجام می‌شود.

نویسنده پست: behzad