لودر سایت
تهران ، ستارخان ، مرکز پارسیان الکتریک

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، دولت بایدن اعلام کرد که اولین گام را برای نوشتن استانداردها و راهنمایی‌های کلیدی جهت استقرار ایمن هوش مصنوعی مولد و نحوه آزمایش و حفاظت از سیستم‌ها برمی‌دارد.

موسسه ملی استاندارد و فناوری وزارت بازرگانی این کشور اعلام کرد که تا ماه فوریه(بهمن-اسفند) نظرات عموم را برای انجام تست های کلیدی جهت اطمینان از ایمنی سیستم های هوش مصنوعی جمع آوری خواهد کرد.

جینا رایموندو، وزیر بازرگانی آمریکا، گفت که این تلاش به دلیل دستور اجرایی ماه اکتبر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در زمینه هوش مصنوعی و با هدف توسعه استانداردهای صنعتی پیرامون ایمنی، امنیت و اعتماد به آن است که آمریکا را قادر می‌سازد به رهبری جهان در توسعه و استفاده مسئولانه از این هوش مصنوعی ادامه دهد.

این آژانس در حال توسعه دستورالعمل هایی برای ارزیابی هوش مصنوعی، تسهیل توسعه استانداردها و ارائه محیط های آزمایشی جهت ارزیابی سیستم های هوش مصنوعی است. این درخواست از شرکت‌های هوش مصنوعی و عموم مردم درباره مدیریت ریسک هوش مصنوعی و کاهش خطرات اطلاعات نادرست تولید شده توسط هوش مصنوعی نظرخواهی می کند.

هوش مصنوعی مولد (می‌تواند متن، عکس و ویدئو را در پاسخ به درخواست‌های کاربر ایجاد کند) در ماه‌های اخیر هیجان و همچنین ترس افراد را برانگیخته زیرا می‌تواند برخی از مشاغل را منسوخ کند، انتخابات را به هم بزند، بر انسان‌ها غلبه کند و اثرات فاجعه‌باری داشته باشد.

بایدن به آژانس‌های آمریکایی دستور داده تا استانداردهایی را برای این آزمایش‌ها تعیین کنند و خطرات شیمیایی، بیولوژیکی، رادیولوژیکی، هسته‌ای و امنیت سایبری مرتبط با آن را بررسی کنند.

پایان پیام/

نویسنده پست: محسن