لودر سایت
تهران ، ستارخان ، مرکز پارسیان الکتریک

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، با هدف هم رسانی صنعت و فناوری، فن بازار منطقه ای استان تهران آغاز به کار کرد. توافق نامه آغاز به کار فن بازار منطقه ای استان تهران به تولی‌گری شرکت شهرک های صنعتی استان تهران، با حضور دبیر شبکه فن بازار ملی ایران و رئیس شرکت شهرک های صنعتی استان و وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور امضا شد.

مجتبی جباری پور معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس درباره فن بازار منطقه ای استان تهران گفت: متولی فن بازار منطقه‌ای استان تهران، شرکت شهرک های صنعتی استان است. در کنار این شرکت، شورای فن بازار استان با مسئولیت معاون هماهنگی اقتصادی استاندار و دبیری شرکت شهرک های صنعتی و اعضای دیگر است که وظیفه سیاست گذاری این فن بازار را بر عهده دارد.

معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس گفت: موضوعات اجرایی و حمایت از کارگزاران فن بازار، بر عهده متولی این مجموعه است و بررسی بروکرهای فن بازار منطقه ای استان تهران در حال انجام است.

وی با اشاره به حضور صنایع پیشرفته و شهرک های صنعتی بزرگ در تهران از یکسو و وجود بخش قابل توجهی از شرکت های دانش بنیان در این استان گفت: تدوین برنامه برای همرسانی صنعت و فناوری، بازاریابی، سرمایه گذاری و رسوخ فناوری در صنعت توسط فن بازار منطقه ای استان تهران در دست اقدام است و امید داریم که میزان هم رسانی صنعت و فناوری از هزار و ششصد میلیارد تومان فعلی به رشد چند برابری برسد.

جباری پور با اشاره به مأموریت های شبکه فن بازار ملی ایران گفت: شبکه فن بازار ملی ایران زیرساختی برای تجارت و تبادل فناوری است که از یکسو شرکت‌های صنعتی را برای سرمایه گذاری و از طرف دیگر شرکت‌های فناور و دانش بنیان را به عنوان عرضه کننده و توسعه دهنده نوآوری به هم متصل می‌کند.

وی افزود: رویکرد توسعه منطقه ای فن بازار، منجر به ایجاد فن بازارهای منطقه ای در هر استان شده است که متولی این فن بازارهای منطقه ای بر عهده پارک فناوری یا شرکت شهرک های صنعتی هر استان است.

بر اساس این گزارش، شبکه فن‌بازار ملی ایران براساس نقشه جامع علمی کشور و ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت می کند. در حال حاضر، فن‌بازار ملی ایران، بزرگترین و منسجم‌ترین تشکیلات مرتبط با فن‌بازار در ایران است. این شبکه توسط پارک فناوری پردیس تأسیس شده‌است.

پایان پیام/

نویسنده پست: محسن